Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

e-bay white list

Posted by alexella 
e-bay white list
May 08, 2014 02:16PM
Sa tot traiti.

Subiectul asta...nu stiu unde sa-l pun.
L-as fi pus in "piata din centru" da-mi umplea lumea frigiderul.
Si totusi, sunt singur ca sunt multi dintre voi care si-au pus problema: "ma, oare mi-o da tzeapa asta de pe e-bay?"


In acest sens, intreb pe cei interesati: facem o lista cu useri de pe ebay cu care ati finalizat tranzactiile cu succes?

Ma refer in primul rand la userii care vand produse legate de... 3d printer.


De exemplu, eu deocamdata am luat de la userul e4u2011.
Prima livrare a ajuns in 2 saptamani, totul a fost ok.
A doua livrare, are deja 2 saptamani dar... a prins 1Mai asa ca..inca mai astept.
Concluzia: so far so good!
Re: e-bay white list
May 15, 2014 04:20PM
yeap, a sosit si al doilea pachet.
Deci, 2 din 2.
Re: e-bay white list
January 11, 2015 06:46AM
Salut ,

Mi se pare buna ideea ta . Nu prea am stiut exact cum sa gasesc seller-ul tau .. Dar dupa un mic search am gasit asta care m-a ajutat . [pages.ebay.com]


Un seller de la care iau eu filament PLA si imi face livrarea in 2 saptamani e fyldesports . O singura data a intarziat cu cateva zile la livrare , dar atunci a fost black-friday . In rest a fost ok .
Re: e-bay white list
May 05, 2015 03:14PM
Am mai gasit un nene care pana acuma a fost de treaba: efind0813

Este posibil sa lucreze la geeetech.

Ce mi-a placut la el e ca dupa ce o data mi-a flocit livrarea, i-am trimis o poza cu eticheta de pe colet unde scria clar ca mi-a livrat alte piese (de fapt, mai putine piese).
Si-a cerut scuze si mi-a trimis in urmatorul colet tot ce lipsea.

De asemenea, am avut o problema cu un shield de ultimaker pe Iduino.
Nu merge LCD-ul... si nu e defect.
Concluzia tehnicului lor a fost ca e de la Iduino si-mi trimit un Mega 2560 in schimb.
Dupa mine, nu prea cred ca este de acolo dar... merita schimbul :-)
Imi iau un RAMPS si stiu sigur ca merge.
Re: e-bay white list
October 17, 2016 01:19PM
Am mai dat de-un user pe ebay care e ok, cel putin la prima tranzactie: dream-partner

La momentul respectiv, ceilalti parteneri "traditionali" ai mei n-aveau efector si slidere de Delta asa ca le-am gasit la omu' asta.
Vroia sa mi le livreze cu DHL, tot gratis, dar am zis "nope", ca platesc taxe.
Nah ca mi-am luat tzapa, am platit taxe si la posta romana. De fapt, am platit doar TVA.
Tanticile au inceput sa se priceapa si chiar ii explicau cuiva cum sa-si gaseasca factura pe aliexpres.
M-au spart.. drept urmare m-am dus la bancomat si am scos banii (ca nu se plateste cu card).

povestea pe scurt:
0-10 USD = fara costuri
10-150 USD = platesc TVA
peste 150 USD = platesc TVA + taxe
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login