Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Elektronika

Posted by janickaaa1919 
Re: Elektronika
March 21, 2013 06:13PM
Také mám Megatronics, drivery a chladiče z RepRapWordu.
Chladiče jsem přilepil vteřinovým lepidlem. Je dostatečně tepelně vodivé a princip lepení je, že vrstva lepidla musí být co nejtenčí. Malou kapku na chladič, položit na integráč, rychle krouživým pohybem "rozpatlat", pevně přitisknout aby se vytlačilo přebytečné lepidlo, a držet cca minutu. Nechat vytvrdit do příštího dne. Bacha na přilepené prsty. Lepily se takto chladiče na procesory a grafické karty v minulém století.
Ten chladič ale zakryje bod, na kterém se má měřit napětí při nastavování proudu. To ničemu nevadí, měřit na běžci trimru - v tom kříži, kam se zasouvá šroubovák.
Re: Elektronika
March 23, 2013 10:03AM
To Dupl3xx & janickaaa1919: jestli pořád potřebujete ten termistor Epcos z reprapworldu, tak bych doma nějaký dva náhradní našel. Někdy na podzim jsem jsem jich pár náhradních koupil, ale doteď nepoužil, klidně je pošlu dál.

Kromě toho jsem prakticky vyzkoušel, že ty termistory od GME do 150°C (konkrétně tenhle) jdou použít i na hotend. Je tedy třeba upravit thermistortables.h ve sprinterovi, nebo se smířit s tím, že reálných 230°C se zobrazuje jako 280. Taky je otázka, kdy odejde na přetížení. Ten můj má zatím za sebou tak 40 hodin provozu.
Re: Elektronika
March 23, 2013 01:43PM
Mě chyběl na heatbed, koupil jsem ho za 14 korun v kontaktu (něco jako GME u nás v Čcool smiley a při spuštění tiskárny je teplota stejná u obouch takze to funguje. Ten do 150 mi stačí zatim, ale děkuju. Já pořád čekám na ložiska, uz jsou z číny od 15.2. Zbtek je postavenej a zda se ze funkcni
Re: Elektronika
March 23, 2013 02:18PM
Quote
Dupl3xx
...teplota stejná u obouch...
Jako že při pokojové teplotě ti jak hotend, tak heatbed ukazuje 25°C? Ano, všechny 100k termistory mají při ± referenční teplotě ±100kohm. Zkusil jsi je nalepit vedle sebe na heatbed a zahřát na 100°C? Já jsem měl třeba první termistor, který mi padl do ruky, ale ABS na stolu nechtělo držet. Pak jsem změřil teplotu jiným teploměrem, no a ejhle, skutečná teplota nebyla nastavených 110, ale jen 99. A to pokojovou teplotu ukazoval správně.
Re: Elektronika
March 23, 2013 04:32PM
okok, vyzkousim
Re: Elektronika
March 23, 2013 05:24PM
takze medene pasky jen naohybat a prilepit?
No to bude pro mě šílený boj grinning smiley

No právě řežím pořád ty nožky termistoru čím to obalit na tom videotutorialu sehnal tak tenke buzirky.
A ja jak koukam a ptam se po tech svych elektrech kde chodim tak vsude maj nejtenci silikonovou buzirku 1mm coz je moooc.
A nechci to oblepovat chci na to proste neco navleci :/ jak ste to vyresili?

P.S. Za ty termistory dekuju ale uz sem je ve ctvrtek objednala. Ale beztak ho zas znicim tak se pak ozvu winking smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 03/23/2013 05:27PM by janickaaa1919.
Re: Elektronika
March 24, 2013 12:12AM
Nejtenci teplem smrstitelna buzirka
Re: Elektronika
March 24, 2013 07:56AM
1 mm se mi nezdá moc. Kdybys chtěla něco odolného do 205°C, tak tady je teflon. Izolace jsem v potřebné délce stáhnul z toho lanka a navléknul na vývody termistoru.
Re: Elektronika
March 24, 2013 09:19AM
todle bude podle me zbytecne drahe, za 20kč koupíš metr smršťovací bužírky, natáhneš to nato a fénem zahřeješ, takle mam dělaný veškerý spoje na tiskárně (samozřejmě používám různé průměry bužírky), vypada to moc pěkně
Re: Elektronika
March 24, 2013 02:57PM
Na tom linku bys zjistil, že metr stojí 14 Kč s DPH.
Re: Elektronika
March 25, 2013 11:21AM
Ty smrstovaci buzirky se nesmrsti dostatecne..
Ale uz sem sehnala silikonove buzirky tak tenke.. smiling smiley takze problem vyresen smiling smiley dekuji
Re: Elektronika
March 26, 2013 06:59AM
1. Muzu teda ozivovat ciste jen motorky?? mam desku Andruido a budu nahravat Klimenta.

2. Na termistor stačí tenký drát, kterým vedu motorky nebo tam má byt taky hruby jak na rezistoru?

Edited 1 time(s). Last edit at 03/26/2013 10:03AM by janickaaa1919.
Re: Elektronika
March 26, 2013 10:14AM
1 muzes klidne ozivovat motorky ale potrebujes jeste koncové spinace a spravne je nastavit ve FW.

2 na termistor staci tenka dvoulinka.
Re: Elektronika
March 27, 2013 12:53AM
moc dekuji tak sem to ozivila a nejede mi osa Z :/ stim ze motorky jedou skusila sem je prepojit na jine osy at skusim zda jedou.
Nevite nekdo cim to muze byT?
Re: Elektronika
March 27, 2013 01:11AM
Zkus prohodit drivery, at zjistíš jestli neni chyba tam
Re: Elektronika
March 27, 2013 02:35AM
taky sem zkousela.. prohodila sem co se dalo..sad smiley
Re: Elektronika
March 27, 2013 03:02AM
A jakej je vysledek? Chyba teda neni v driveru ani motoru?
Re: Elektronika
March 27, 2013 03:21AM
ne prave ze nevim kde....
akorat je nemam spojene ty zetka predem ale pod sebou na desce zasunute...
a to sem se ptala uz predtim.. a rikali ste ze neva... :/ nehne se ani jeden :/ potom me napadlo ze mam pololu na spatnych mistech maximalne.. jinak uz fakt nevim :/
Re: Elektronika
March 27, 2013 03:46AM
Pro otestování RAMPS je dobré vyzkoušet nahrát do arduina RAMPS test. Po nahrání se motory chvíli točí doleva a pak chvíli doprava. Tím si můžeš vyzkoušet, že máš celou elektroniku v pořádku než budeš nahrávat firmware.
Re: Elektronika
March 27, 2013 04:26AM
Máš připojený z endstop? Bez něj to nemusí jet, záleží jak je nastavený firmware. Pokud ti RAMPStest od jokejokea ukáže, že motorky běží i v ose Z, tak to bude pravděpodobně endstopem.


{ Eshop [ohin.cz] - uspokojíme váš 3D hlad }
Re: Elektronika
March 27, 2013 04:42AM
Ještě taky jestli náhodou nemáš na driverech trimry vytočené úplně doleva (při tomhle pohledu ) to by se pak motory nemusely ani pohnout, protože by do nich tekl příliš malý proud.
Re: Elektronika
March 27, 2013 05:25AM
ja mam sprinter a endstopy nejsou potreba, jinak riala ze prohazovala drivery a ty jeli, takze tim otocenim to nebude
Re: Elektronika
March 27, 2013 06:08AM
Mela bych je mit dobre.. uz je mam i promerene a nastavene.. spis pozice zda sem nejak neprehodila a ta prazdna ma byt jinde :/ jinak fakt nevim jdu skusit ten test..
Re: Elektronika
March 27, 2013 06:11AM
heh me ten ramptest nejde nahrat ten program to nece otevrit.
Re: Elektronika
March 27, 2013 06:17AM
Jestli ti to nejde otevřit, tak to zřejmě otevíráš ve starší verzi arduina - stáhni si novou verzi a tam je to v pohodě (zkoušeno v 1.0.1 a 1.0.4).
Re: Elektronika
March 27, 2013 06:19AM
no nekde sem cetla ze zas musim mit tu starsi.. abych mohla nahrat toho klimenta...
takze potrebuju mit tu starsi :/
Re: Elektronika
March 27, 2013 06:25AM
Tím, že si nahraješ i novou verzi arduina nic nezkazíš - budeš to mít jen ve složce s novou verzí a tu novou použiješ na nahrání toho RAMPS testu. A starou verzi na Klimenta...
Re: Elektronika
March 27, 2013 06:28AM
jinak to zkousim pres printer interface.

Nemam ty pololu na spatnych mistech? prikladam foto :/ zacinam byt zoufala sad smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 03/27/2013 06:43AM by janickaaa1919.
Attachments:
open | download - reprap1.jpg (140.7 KB)
open | download - reprap2.jpg (160.1 KB)
Re: Elektronika
March 27, 2013 06:54AM
No podle těch obrázků nemáš driver u osy Z - podle toho obrázku přendej ten driver vlevo dole (E1) na tu prázdnou pozici (osa Z). Na plošné spoji jsou i popisky. Celé zapojení najdeš na wiki
Re: Elektronika
March 27, 2013 07:05AM
ja sem si to myslela ze to mam spatne :/ sakrys.. podle toho obrazku sem to zapojovala ale nevidela sem tam ty drivery..sad smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login