Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Optický endstop vs mechanický

Posted by Dupl3xx 
Optický endstop vs mechanický
February 27, 2013 06:03AM
Ahoj chci se zeptat, sehnal jsem si optický endstopy, akorát oproti tomu mechanickému tento má 3 konektory. neporadil by někdo jak to zapojit ?

Re: Optický endstop vs mechanický
February 27, 2013 07:31AM
Jeden pin je + (5V), vedou z něj dva rezistory, každý na jedno z těch + optočlenu.
Jeden je - (zem), vede na písmena E a D optočlenu.
Zbývající je Signál.
Re: Optický endstop vs mechanický
February 27, 2013 08:38AM
Dobře, ale na mechanickým se připojovali 2 dráty
Re: Optický endstop vs mechanický
February 27, 2013 10:40AM
Mechanickej nepotřebuje napájeni ledky v tý optozávoře...
Re: Optický endstop vs mechanický
February 27, 2013 11:20AM
Mechanickej switch má jenom + a -. Prostě buď tam prochází signál nebo ne. Optoswitch má +, - a signál, jak již psali ostatní výš. Takže - zapoj do - (Gnd na desce), + do zdroje +5V na tvojí desce a signál tam, kde si měl předtim + z mechanickýho switche. Konkrétní zapojení záleží na desce, kterou používáš...
Re: Optický endstop vs mechanický
February 27, 2013 11:38AM
Todle mi stačí. Děkuji
Re: Optický endstop vs mechanický
August 12, 2013 04:47AM
Tak jsem zkoušel optický endstopy na skoro hotovým Průšovi.Endstopy mají 2 diody tzn. 4 vývody / +,+,gnd,vcc(signál)... a štelující kroutítko na změnu intenzity snímání.Zapojenou mám jen jednu diodu ale to doufám neva.Když jsem to konečně sešteloval tak závory fungovaly hezky, ale druhej den při jiných světelných podmínkách se závorám posunuli hranice snímání tudíž nefungovali sad smiley ,,, Z tohohle důvodu čekám na mechanický.Má snad někdo radu jak tenhle problém s optikou elegantně vyřešit nebo používáte kvalitnější optostopy?
Re: Optický endstop vs mechanický
August 12, 2013 05:10AM
Nejsem si jist, jestli jsi to nepopletl (Vcc není signál, ale + napájení). Optický snímač obvykle obsahuje vysílací diodu a přijímací fototranzistor. Pokud ti to reaguje na okolní světlo a máš "zapojenou jen jednu diodu", je to pravděpodobně zdroj tvých problémů (zapojený jen fototranzistor). Najdi si na Internetu katalogové stránky a doporučené zapojení toho snímače.
Re: Optický endstop vs mechanický
August 12, 2013 06:24PM
Problém vyřešen, mám to zapojený: Endstop/Ramps - vcc/+, gnd/-,Do/S(ignal), Ao/nezapojeno ...Chtěl jsem mít obsazený všechny piny endstopu a to byl problém.Při sloučení pinu Ao s + anebo S z Ramps optozávora nereagovala.
Re: Optický endstop vs mechanický
November 08, 2013 09:43PM
Ahoj, má někdo zkušenosti s endstopem na principu Hallovy sondy? Doposud jsem počítal s optickými endstopy, ale tohle mě opravdu zaujalo. Nákladově to vyjde velmi levně, takže tuto otázku bych neřešil.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login