Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Jaký software

Posted by zakoj 
Jaký software
November 02, 2013 01:57PM
Dobrý den,
chtěl bych s ezeptat jestli by mi nekdo nemohl poradit jaký je nejlepší software pro 3D tiskárnu tym rebel 1.
mám i SD panel s displayem a chtel bych tiskárnu ovládat jak přes něj i pomocí počítače přes USB port. A popřípadě který program použít do počítače na vytvoření g codu z modelu.
popřípadě aby šla tiskárna použít jako CNC. používám ramps 1.4 a arduino MEGA 2560
Děkuji
Re: Jaký software
November 02, 2013 02:24PM
Slicery - generátory G kódu z STL


Edited 1 time(s). Last edit at 11/02/2013 02:25PM by majkl.
Re: Jaký software
November 03, 2013 05:53AM
Ona je ta otázka asi taky dost o firmware, vzhledem k požadované spolupráci s panelem. Takže záleží jaký panel máš, aby byl firmwarem podporován. Podle toho bych zvolil buď Marlina nebo Repetier.
Re: Jaký software?
November 03, 2013 05:08AM
raptik: presunoto z duplicitniho vlakna

zalezi co taky ocekavate a hledate.

napr skeinforge se da povazovat za nastroj s velmi dobrym vysledkem, ale ja narocny na nastaveni (zpousta voleb k naastaveni a potrebuje k sobe nastroj, ktery odesle do tiskarny gcod)
navic skeinforge umi genrovat g-cody pro frezovani, vrtani a laserove rezani (o dvouch s tech veci sem si jistej, ze umi)

repetier-host umi : rozvrhnout modely na tiskove plose (stl soubory), zpustit g-cod generator (slic3r a skeinforge) a poslat to pak do tiskarny pres usb (bud na SD kartu nebo primo tisk)

Edited 2 time(s). Last edit at 11/03/2013 01:11PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Jaký software?
November 03, 2013 05:00PM
Začal bych Curou. Má i jednoduchej editor, modely se v tom daji pred tiskem otáčet, umi rozdelovat na jednotlive objekty a celkem si i poradi s nevodotěsnými objekty.

Je to all-in-one řešení. Jednoduchý editor, slicer i host.

Je jednoduchá k nastavení. A až ti nebude stačit tak zkus nějaký jiný třeba Skeinforge nebo Slic3r.

Jako firmware jsem kdysi používal Teacup, ale nakonec jsem zůstal u Marlina, nemám mu co vytknout.

Přehled dostupných firmwarů

Edited 2 time(s). Last edit at 11/03/2013 05:02PM by majkl.
Re: Jaký software?
November 04, 2013 03:48AM
no za sebe muzu rict, ze vcelku jednoduche pro novacky je i repetier host, taktez all in one a uprimne ho pouzivam dodnes vcetne jejich firmwaru smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login