Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Moc filamentu

Posted by Bery 
Moc filamentu
October 29, 2015 04:20PM
Zdravím,
rozchodil jsem po dlouhé době tisk na své tiskárně, ale mám problém, tisknu objekty jako je tento rychlostí 80mm/s (perimetry), ale jak je vidět při začátku externího perimetru nemám dost materiálu a vznikne nehezká rýha po celém objektu. Dělá to i při začátku tisku infilu.


Pak mám ještě jeden problém a to že mi tiskárna dává moc filamentu, jenže se to děje jen při tisku "solid infill" jindy je to v pořádku. Zkoušel jsem různé rychlosti, i měnit šířku ve slic3ru, i šířku tiskových drah (nevím jak to mám jinak nazvat) Beze změny. Nesetkal se s tím někdo?

Edited 2 time(s). Last edit at 10/30/2015 01:34AM by Bery.
dan
Re: Moc filamentu
October 30, 2015 05:05AM
Externi perimetry je vzdy lepsi tisknout mensi rychlosti a nebo si musis doladit retrakce.
Preplnovani GAPFIL je problem posledni verze slic3r.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Moc filamentu
October 31, 2015 07:43AM
Externí perimetry mám nastaveny na 50% rychlosti tzn, v tomhle konkrétním případě je to 40mm/s takže ještě zpomalit?
A s tím přeplňováním jsem rád že to není ve mě grinning smiley
dan
Re: Moc filamentu
October 31, 2015 01:47PM
zkus snizit teplotu a pohrat si s velikosti retrakci.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Moc filamentu
November 09, 2015 09:36AM
Už jsi přišel čím to je? Tak se poděl. smiling smiley

Ale ta malá rýha je tam snad vždycky ne? Když začíná a končí externí perimetr....
Re: Moc filamentu
November 19, 2015 07:18PM
Ta malá rýha se objevila až s rychlostmi nad 40mm/s, dříve tam nebyla, snížil jsem retrakce na 1mm a není to tak strašné. Nicméně pokud tisknu externí perimetr rychlostí přes 70mm/s stejně je viditelná z půl metru.
To přeplňování se mi o dost zlepšilo použitím starší verze silc3ru, konkrétně 1.2.5, jiná novější není stabilní až na tu poslední. V téhle mi zase nejde načíst konfig a 1.1.7 se mi zase nelíbí grinning smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 11/19/2015 07:19PM by Bery.
Re: Moc filamentu
April 12, 2016 04:05PM
Proč nemůžete použít Slic3r -Advanced-Seam Position-Random?
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login