Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

ACİL YARDİM ARKADASLAR CİLDİRİCAM.

Posted by alanwake 
ACİL YARDİM ARKADASLAR CİLDİRİCAM.
June 07, 2015 01:31PM
Arkadaslar merhaba 3d yazicilarla yeni tanismis bulunmaktayim. Bi internet sitesinden hazir sekilde prusa i3 mendel model yaziciyi aldim montajli sekilde printrun ve slicer programlariyla cihazi kullaniyorum sorunlarim sunlar.

1-Nozzle kafasi yataga cok yakin oldugundan plastik puskurtemior sadece yatagi cizior az cok puskurtuo elimle motoru hafif kaldirdigimda guzel bi sekilde puskurtebiliyor bunu nasil cozerim?

2-modeli basiyorum guzel sekilde nozzle cizebiliyor 1.sorumdaki sekilde elimle tuttugum zaman modeli cizdigini gorebiliorum fakat ornegin kule modeli basiyor kuleyi ust uste degil yanyana basiyor yani nozzle motoru yukari dogru devam edicegine bana dogru hareket ederek modeli yataga seriyor yukseltmiyor sorun nedir?
Re: ACİL YARDİM ARKADASLAR CİLDİRİCAM.
June 07, 2015 08:27PM
merhaba,
sorununuza yardimci olmayi elbette isteriz ama genel bilinen forum kurallarini hatirlatmak isterim....
"imdat, yardim, yandim!!!!, cok acil, mühim, YARDIMMMMM IMDAT CoK öNeMli" gibi baslik ve icerik bozuk veya yanlis anlatim/yazim her zaman cok caydiricidir (benim icinde gecerli)

sorunu cok anlamadim ama yinede olasi bir kac önerim var
Eger yataga kafa cok yakinsa g-code ile gecici bir cözüm uygulayabilirsiniz (Start G-Code script'in en sonuna sunu ekleyebilirsiniz)

G1 Z+1.2345 ;G1 z ile yükseklik farki girilecek + veya - sonrasinda istenen fark
G92 Z0 ;Z degerinin gecici offseti

eger objeniz yana dogru yatiyorsa bunun bir cok sebebi olabilir bazilari
isinan stepper motor, yetersiz veya asiri tork, gevsek kablo, gevsek kayis, gergin kayis, yagsiz veya bozuk kayar mekanizma, yanlis end_stop bilgisi gibi bir cok sebebi olabilir
July 12, 2015 04:48PM
nerden ve ne kadar aldınız hocam ?
August 03, 2015 01:54AM
1000 tlye sahibinden hala çözemedim sad smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login