Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Baskinin ters cikmasi (ayna görüntüsü)

Posted by elmek6 
Baskinin ters cikmasi (ayna görüntüsü)
November 20, 2014 07:29PM
Geride kalmayayim diye Prusa i3 sistemimin dün güncelledim Firmware olarak repetier kullaniyorum 0.83 kullaniyordum, yeni güncelleme ile 0.92'ye gecis yaptim.
Ne hikmetse düzgün calisan sistemim ciktiyi ters vermeye basladi (obje ayni bir aynada tersi gözüküyormus gibi)

Normalde
Z pozitif ise yükselmeli negatif ise tepsiye dogru asagiya inmeli
X üzerinde hareket eger negatife ise sola, pozitig ise saga dogru.
Y ama Y! negatif ise size dogru gelmeli pozitif ise uzaklasmali öyle olmali ama iste cok karisti kafam smiling smiley cünkü hareket eden tepsi oldugu icin tam tersi olmali aslinda birde ne oldu da tersine döndü?

Her neyse benim eskiden endstop noktam X ekseni icin sol tarafti... Y ekseni icin öndeydi ama ne olduysa güncelleme sonrasi ters basmaya basladi cok uzun kurcalamalarim ve arastirmalarim sonucu en basit ve etkili cözümün Y ekseninin yönünü degistirmekte oldu böylece Y endstop 'ta arkaya gecmis oldu. Simdi ters dönmüs baski sorunu cözüldü...
Re: Baskinin ters cikmasi (ayna görüntüsü)
September 11, 2015 01:42AM
Eğer end stopların konumlarını değiştirme imkanınız yoksa (bende olduğu gibi) dilimleme işlemini yaptığınız programlarda rotate diye bir seçenek mevcuttur, burdan parçayı 180 derece döndürerek düz baskı alabilirsiniz.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login