Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Plotr, Laser

Posted by Rossky 
Plotr, Laser
October 12, 2015 03:27PM
Ahoj,

chci si pořídit LASER na řezání a gravírování. A rád bych použil díly z tiskárny Prusa i3, ardurino mega2560, ramps1.4,

Potřebuji poradit jestli je nějaký forum, www stránky v češtině nejlépe zaobírající se touto problematikou řezaní laserem. V angličtině něco je ale ne pro začátečníky.

Nebo jak
1. zapojit osu X, Y, relé (zap-vyp) na ramps1.4,
2. FW na ardurino mega2560,
3. a software na ovladání toho všeho.


Třeba to sem nepatří ale mám jednu tiskárnu navíc, prodat se my nevyplatí. A laser je dobrá volba. Cenově dostupný laser je okolo třech tisíc výkonu 1,7W a přeřízne 4mm překližku. A z kombinací 3D tisku se člověk posune o další level. Nejsem programátor ani inženýr jen nadšenec a domácí kutil který si pomocí netu postavil 3D tiskarny. A potřebuji pomoc nebo poradit .

Díky za každou pomoc.
Re: Plotr, Laser
October 13, 2015 03:40AM
Ahoj, taky se na něco podobného chystám, jen netuším, co takový laser prořeže ...

Zajímavý projekt je zde [3dpburner.blogspot.com.es]
Re: Plotr, Laser
August 15, 2016 09:28AM
Ahoj,
také mám podobný problém. Mám tu řezací ploter Roland Camm-1 se zničenou elektronikou, mechanicky je v pořádku. Chtěl bych se ho pokusit zprovoznit pomocí Arduina, nicméně nejsem programátor. Plotr má 2 krokové motory pro osu x, y a elektromagnet, který ovládá řezací nůž.
Re: Plotr, Laser
August 15, 2016 03:34PM
Ahoj,
zkus to uchodit na tomto [github.com] scháním taky mechaniku, jen jsem zatím o žádnou ani nebrkl.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login