Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Mini Průša i3, laserovaná překližka

Posted by P3T3 
Mini Průša i3, laserovaná překližka
October 21, 2013 05:36PM
Ahoj,
dnes vylezla z laserové řezačky testovací sada dílů pro "Mini Prusa i3 LaserCut".


Re: Mini Průša i3, laserovaná překližka
October 22, 2013 01:17AM
Pěkné - jaké bude mít tiskárna rozsahy jednotlivých os?
Re: Mini Průša i3, laserovaná překližka
October 22, 2013 04:26AM
A jakže je tlustá ta překližka?
Re: Mini Průša i3, laserovaná překližka
October 22, 2013 05:02AM
garmont :

rozsahy by měly být cca 150x150x150mm, ale přesně to budu vědět, až tiskárnu dostavím a oživím.

jirpil :

výkresy jsou pro 6mm překližku. Já jsem sehnal 6mm, která je v reálu 5.5mm, ale zatím se zdá, že na sestavení a stabilitu / přesnost konstrukce ten rozdíl nebude mít vliv.

Momentálně jsem ve stádiu ověřování přesnosti výkresu - zda sedí jednotlivé výřezy do sebe, kontroluji rozměry a umístění jednotlivých otvorů pro šrouby a počítám kolik kterých šroubů bude potřeba. Výkres bude potřeba ještě doladit, protože některé otvory pro šrouby jsou trošku menší a musí se zvětšit a kapsy pro matky jsou zase větší a matky se v nich protáčejí. Nicméně prvotní dojem je velmi pozitivní a jedná se o velmi jednoduchou stavebnici smiling smiley
Re: Mini Průša i3, laserovaná překližka
October 23, 2013 08:26AM
Hoja, rezacku mas kdispozici v dilne nebo jsi si to nechal nekde vyrezat? Jaka byla pripadne cena materialu a rezu?
Diky za info
Re: Mini Průša i3, laserovaná překližka
October 23, 2013 08:56AM
Bajn: řezačku nemám, nechával jsem si to řezat na zakázku. Já jsem jenom piloval podklady pro řezání a stále na nich ještě mám co dopilovávat winking smiley Komplet za materiál i řezání se vejde do tisícovky

A malá ochutnávka ze stavby ověřovací sady :


Nemám zatím pojezdové tyče, závitovku jsem vzal ze šuplíkových zásob a stejně tak i M8 matky, které jsou dost orezlé a nejsou na podložkách. Ze zásob jsou i spojovací šroubky M4 s imbusovou, finální bych volil obyč. hlavu na křížák. Zbývá mi dokompletovat vozík pro extruder, pojezd X motoru a X idler a hotbed osadit na lineární ložiska a tyče smiling smiley
Re: Mini Průša i3, laserovaná překližka
October 23, 2013 09:34AM
diky za info, muzes pls poslat kontakt na danou firmu?. Btw: s jakou presnosti se pri rezu pocitalo?
Jinak tiskarna vypada dobre, takova pekna stavebnice smiling smiley Drzim palce winking smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login