Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Πωλούνται Ramps 1.4, Arduino Mega, A4988 thumbs up

Posted by aris132 
Πωλούνται Ramps 1.4, Arduino Mega, A4988 thumbs up
May 19, 2016 09:33AM
Πωλούνται:

Arduino Mega 2560
Ramps 1.4
5 X Stepsticks A4988

Όλες οι πλακέτες είναι καινούργιες και αχρησιμοποίητες.
Πωλούνται είτε όλες μαζί είτε ξεχωριστά.

Αγορασμένες από εδώ:
[www.gearbest.com]

Για περαιτέρω πληροφορίες inbox me. cool smiley
Attachments:
open | download - 1437946308505-P-2859595.jpg (26.3 KB)
Re: Πωλούνται Ramps 1.4, Arduino Mega, A4988 thumbs up
April 14, 2018 01:34PM
Αυτό το πήρα και γω, αλλά του λείπει το adaptor για την συνδεση του lcd . Και σε σένα λείπει όπως βλέπω. Μηπως ξέρεις που να το βρώ; έξω ή στην Αθήνα. Επίσης να βρεθούμε να ανταλλάξουμε απόψεις και γύρω από το blender που το βρίσκω δύσκολο. Εχω και τον Ceeetech i3 prusa με 2 extruders αλλά έχει λάθη στο firmware γιαυτο πήρα το άλλο, να τα διορθώσω χωρίς να χαλάσω τον άλλο. Βασικά δεν πάει πίσω τον Y και δεν τον πάει home οταν τον χειρίζεσαι από το κουμπί του ή χειροκίνητα από τον υπολογιστή. Τυπώνει όμως. Το έκανα και plotter με μικρές εντολές που του δίνω να τραβάει γραμμές σε g-code και ένα μαρκαδόρο. Μπορεί να μπει και ένα Dremel να γίνει χαρακτικό. Επίσης έχουν κολλησει τώρα και τα δύο nozzle και τα σωληνάκια και δεν ξέρω πως να τα καθαρίσω. Είμαι συνταξιούχος προγραμματιστής. Γράψε και προσωπικό αν θέλεις. Και όποιος άλλος ενδιαφέρεται.

Edited 1 time(s). Last edit at 04/14/2018 01:36PM by apollonios.
Re: Πωλούνται Ramps 1.4, Arduino Mega, A4988 thumbs up
April 22, 2018 03:08PM
Αν κι εγώ το έχω δώσει ήδη το σετ, δεν νομίζω πως του λείπει τίποτα. Τι οθόνη έχεις μήπως μπορώ να σε βοηθήσω να βρεις αυτό που θες. Η κάθε οθόνη συνήθως έρχεται ήδη με τον αντάπτορά της. Ποιό firmware έχεις και ποιο είναι το ένα και ποιό είναι το άλλο? Όλα φτιάχνονται! Για χαρακτικό με dremel δεν ξέρω γιατί δεν νομίζω να κάνει για αυτή τη δούλειά το συγκεκριμένο μηχάνημα. Για laser ναι θα είχε νόημα. Τα nozzles θέλουν καλό ζέσταμα.. Αν δεν βγαίνει από μέσα τους υλικό, τότε θα πρότεινα να αντικατασταθούν.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login