Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Hogy kezdjek neki?

Posted by T0nk 
Hogy kezdjek neki?
January 31, 2011 03:39PM
Sziasztok!

Most szeretnék elindulni RepRap témában. Látom, hogy rengeteg webshop foglalkozik alkatrészekkel, kitekkel, kellékekkel - de egyik sem magyar.

Hogy érdemes Magyarországon elindulni? Kitől lehet rendelni Reprapped alkatrészeket?
Hol érdemes beszerezni a többi anyagot, elektronikát?

Várom a válaszotokat, mert felesleges lenne mindent nulláról kezdeni, ha már van hazai tapasztalat... smiling smiley

Üdv

Edited 2 time(s). Last edit at 01/31/2011 03:43PM by T0nk.
Re: Hogy kezdjek neki?
August 15, 2011 11:46PM
Nos, nagyon köszönöm a rengeteg hozzászólást. angry smiley

Nekiálltam nulláról.

1. Tapasztalat: Nem rendelünk a BotMill-től. Pénzt elutaltatják előre, és utána több hónapig váratják az embert. Természetesen ahogy kapnak a nyakukba egy PayPal visszaigénylési kérelmet, azonnal hirtelen fontossá válik a megrendelő. Azaz a pénz. Több hónapig harcoltam velük azért a pár alkatrészért.

2. Tapasztalat: Tök felesleges az USA-ból rendelni bármit is. Igaz, hogy általában minden olcsóbb 25%-al, de mivel nem EU ország a vámosok azonnal rákúrják a 25% ÁFÁ-t a csomagra. Tehát a végén ugyanott vagyunk.

3. Tapasztalat: Érdemes az egész procedúrát azzal kezdeni, hogy hivatalos importőrré válunk. Ehhez be kell menni egy vámhivatalba, és igényelni egy EORI számot. Ezután már a csomagküldő szolgálat is el tudja vámoltatni a csomagokat erre a számra hivatkozva.

Edited 1 time(s). Last edit at 08/15/2011 11:51PM by T0nk.
Re: Hogy kezdjek neki?
September 06, 2011 01:17AM
Szia!

En most kutakodok reprap ugyben (illetve egyeb cost-effective 3d printer temaban). Szivesen felvennem veled a kapcsolatot mert ahogy nezem elegge halott a forum es nem is nagyon talaltam itthon bovebb infot sad smiley

Udv,

Tom
Re: Hogy kezdjek neki?
September 07, 2011 04:44PM
Szia!

Levél ment. Tegnap.

Üdv,
Re: Hogy kezdjek neki?
September 22, 2011 02:44AM
Csá emberek.Ahogy látom elég kevesen vagyunk amit nem értek,mert a téma igen OK.
Ha valaki szeret guglizni igen érdekes dolgokat láthat 3d nyomtatás téren.Nem tudom,hogy ti mennyire ástátok bele magatokat a témába,de azért leírom én mit találtam.
Vezérlő:külföld Polulu A4980 2A tengelyenként , amit gyártanak nálunk MINIBEE néven 5000 lóvé/db áron (hobbycnc fórum)
,de ahogy olvasgattam vaterán van egyben TB6560 ahq kínai vezérlő nekem ilyen van egy hobbycnc gépemen.A TB6560-ból
3 varia van én pont a gagyit vettem.Van M;H;V type a V típus a legjobb ára cirka 14000-20000 ig. A leírások szerint 4 motor kell 3 tengely 1 száladagoló +fűtő fej(amiről mé nincs infó).
Motor:NEMA 17; NEMA 23 ezek 2A -en meghajtva jól teljesítenek ,nekem NEMA 23 vannak.Nyomatékos sima futású jó
motorok 6000-9000/db.
Re: Hogy kezdjek neki?
September 22, 2011 01:57PM
Üdv,

Akkor jól értem, hogy azon gondolkozol hogy lehetne itthon elérhető alkatrészekből egy RepStrap gépet építeni?
Nema motor beszerzési forrást tudsz ide linkelni? Próbáltam keresni magyar fórumokon, de nem találtam.
Ha a MINIBEE tényleg ugyan az, mint a Pololu, akkor az azért szerencsés, mert könnyen lehet illeszteni Arduino-hoz amire leginkább a RepRap szoftver meg van írva.
Re: Hogy kezdjek neki?
September 28, 2011 02:37AM
NEMA motor beszerzés:-Maggy István hobbycnc feltaláló,most már céget alapított.
-KLVIO kft
-Vatera
-Ebay
Én NEMA 23 as mocikat vettem a Mggyéktót , cirka 7000/db .1 éve nyüstölöm őket és semmi bajuk.
Építettem egy 3 tengelyes hobby cnc gépet , nekem már csak a fűtő elem kellene , meg a száladagoló.
A száladagoló miatt tervbe van egy TB6560-as 4 tengelyes vezérlő megvétele(VATERA).A fűtő elem is úgy néz ki,hogy
összejön,ehhez kell venni egy forrasztópáka fűtőelemet (http://www.d-audio.hu/index.php?main_page=product_info&products_id=1417 390ft)ami tud 580 fokot.Plusz kell egy termosztát(http://www.hqelektronik.hu/info/hu/bt_l-110h.html)110 - 90 fok között ereszt.

hirtelen ennyi
Re: Hogy kezdjek neki?
September 29, 2011 12:33PM
Sikerült az első elcseppenés. Végre lett piciny szabadidőm rá.

[www.youtube.com]
Re: Hogy kezdjek neki?
February 12, 2012 05:10AM
Sziasztok

Én is szeretnék építeni egy 3d nyomtatót de semmi előképzésem nincs.Se elektromos se software-es.
Segítségeteket kérném az ügyben.
Léptető motor témában nem tudom , hogy jó ötlet-e nyomtatókat szétbontani (rengeteg rossz van amiben jó a motor) .
Re: Hogy kezdjek neki?
February 12, 2012 05:22AM
Szia.

Ez a topic mint látod a RepRap oldalán van. Ha utánaolvasol a www.reprap.org -on a dolgoknak, akkor lesz már elképzelésed miről van szó. Szoftver open source, elektronika többnyire adruino alapú, a mechanika meg saját gyártmány.

Léptető motor témában jó ötlet lehet szétbontani nyomtatókat, ha utána illeszted a motort a saját dizájnodba, a saját vezérlő elektronikádhoz. De mivel CNC gépről van szó erősebb motor kellhet, mint ami nyomtatókban van.

Üdv,
Re: Hogy kezdjek neki?
March 12, 2012 05:19AM
Sziasztok!

Én is nekikezdenék, egy Pursa Mendel építésnek. Még csak éppen átfutottam a doksiját, de minden segítséget megköszönnék.

Néztem a külföldről beszerezhető kit-eket, de menetes rudat gondolom felesleges légipostán beszerezni. Viszont elektronikát vennék akár készen is.

Meg ha valakinek van már működő nyomtatója azzal gondolom meg tudunk állapodni, hogy nyomtat nekem alkatrészeket. Szívesen megnéznék egy működő modellt élőben is. Kérem írjatok, minden infó jól jönne.

Köszi

Fuhur
Re: Hogy kezdjek neki?
March 12, 2012 05:41PM
Hali,

Itt a magyar fórum elég kihalt. Bár nem tudom, hogy hol van élő fórum ilyen témában, én elég sokat keresgéltem már hetek óta, de magyar fórumot nem találtam.

Én egy Mendelmaxot néztem ki magamnak, mert kb. egy árban van a Prusával, vagy csak minimálisan drágább, viszont sokkal stabilabb. Igazából az egyetlen különbség a MM és a Prusa között a váz, ami rudak helyett 20-as alu profil.

A gond az, hogy Mendelmax kitet az EU-ban nem találtam sehol, hogy árulnának, az USÁ-ból behozni meg ÁFA és vám után mocsok drága lenne. Nem mintha olcsó játék lenne amúgy is a dolog.

Szóval lehet, hogy össze kell majd legóznom az alkatrészeket innen-onnan.

Abban talán van egy kis előnyöm, hogy a munkahelyemen két kolega meg a főnök is kezd most el ugyanígy legózni, igaz nem nyomtatót, hanem CNC-t, de a lényeg majdnem ugyanaz. Ráadásul mindhárman mérnökök, szóval lehet velük ötletelni.

Én igazából az elektronikánál akadtam el. Meg akarom úszni az Arduinot, így maradt a Gen7 vagy a kimondhatatlan és leírhatatlan Sanguinololu.

Ezen kívül keresgélek, hogy honnan lehetne beszerezni értelmes áron elektronikát, motorokat, meg a nyomtatott alkatrészeket. Azt is érdemes lenne elkezdeni számolgatni, hogy lehet, hogy rendelni egy full kitet valahonnan az EU-n belül talánolcsóbb, mint darabokban megvenni, és mindenre postát is fizetni. Ezen még agyalnom kell, majd meglátjuk.

Üdv.

Edited 2 time(s). Last edit at 03/12/2012 06:11PM by scarborn.
Re: Hogy kezdjek neki?
March 12, 2012 05:53PM
Sziasztok,

Nekem lassan összeáll már a Mendelem, csak mostanában nagyon kevés időm van rá.
Ha rendeltek kit-et, akkor mindenképp EU-ból érdemes, mert az USA-ból horror behozni bármit is. Nehezebb, mint Kínából.

Érdemes lehet csak az elektronikát meg a motorokat beszerezni, meg esetleg a nyomtatófejet.
A többit meg lehet építeni repstrap módon is.

Arduinoval nincs gond, van magyar gyártó, meg tudom adni az elérhetőségét, remélhetőleg még foglalkozik vele.
A Polulu shield már macerásabb, azt meg kell rendelni. Iletve motort is macerás MO-n kapni, szerencsére Ebay-en vagy Kínából occó.

Ha lesz némi időm élni, akkor összelövöm a mendelemet, hogy végre nyomtasson valami értelmeset is a selejt helyett.
Illetve van kapcsolat PLA szál előállításra is MO-n, ami nem utolsó szempont, ha az ember nyomtat vele.

Üdv,

Edited 1 time(s). Last edit at 03/12/2012 05:54PM by T0nk.
Re: Hogy kezdjek neki?
March 12, 2012 06:39PM
Hali,

T0nk, érdekelne az Ardu gyártó, már csak a kíváncsiság miatt is, itthon a mega2560-at ~17k-ért láttam, ebayon meg van annyi féle, hogy nem is tudom. Kínából van ~8k-ért, az meg nem tudom milyen minőségű lehet, eléggé zsákbamacska. Mondjuk 10k felett pofátlanság elkérni pénzt ezért a hardverért, de úgy látszik él lehet adni. Én inkább legyártom a Gen7-et melóban, fele annyi sem lesz, mint a kínából rendelt Ardu lenne...

A PLA izgalmasabban hangzik, mert etetni is kell majd a drágát, ha egyszer elkészül. Érdeklődtem már kínából is ABS/PLA után, de az idejuttatása drágább lenne, mint a cucc, és azzal együtt meg nem jön ki sokkal olcsóbban, na meg ki tudja, hogy milyen minőségű cuccot kapsz..

Üdv.
Re: Hogy kezdjek neki?
March 12, 2012 07:08PM
Hali!

Nemrég összelőttem egy prusa-t.
Ha valakit érdekelnek nyomtatott alkatrészek és meg tudunk egyezni értelmes árban akkor annak szívesen legyártom!

ide tudtok írni:
motormanner@gmail.com

üdv.
Re: Hogy kezdjek neki?
March 13, 2012 04:56AM
Hali,

motoroid, mennyiből jött ki a prusád? Egyben rendeltél egy kitet valahonnan, vagy összelegóztad?

Üdv.
Re: Hogy kezdjek neki?
March 15, 2012 04:57AM
Örömmel látom, hogy felélénkült itt az élet. :-)

Ha lehet kérésem azok felé akik már előre léptek. jó lenne a magyar beszerzési forrásokat összegyűjteni. Vannak itt ilyen jó kis topikok pl az anyagok. Benne jó kis 4 éves bejegyzésekkel.

Arra kérnélek benneteket, hogy aki talál magyar alkatrészforrást az írja fel oda, hogy mit honnan mennyiért. És persze, hogy mihez.

Köszi előre is.

Edited 2 time(s). Last edit at 03/15/2012 05:07AM by fuhur.
Re: Hogy kezdjek neki?
July 13, 2012 03:12PM
HEllo TONK!

Ha esetleg elérhető vagy vagy csekkolod még a fórumot akkor örülnék ha fel tudnánk venni a kapcsolatot. Most kezdenék neki egy MENDEL építésének még csak az információ gyüjtéés fázisában van a dolog viszont jól jönne a segítséged!

Itt egy e-mail cím: bazsali.gabor@gmail.com ha dobnál ide egy üzit akkor megköszönném

Üdv: Bazsi
Re: Hogy kezdjek neki?
July 13, 2012 06:00PM
Hali,

Szerintem kérdezz itt a fórumon, mert az infó jól jöhet másoknak is.

Üdv,

epiteszsrac21 Wrote:
-------------------------------------------------------

> gyüjtéés fázisában van a dolog viszont jól
> jönne a segítséged!
Re: Hogy kezdjek neki?
July 13, 2012 07:20PM
-Hogy érdemes ezt az egészet elkezdeni? ( A magyar fórumot már átfutottam )
-Gyüjtsön be az ember minden elérhető alkatrészt hozzá és építse meg vagy érdemes szépen fokozatosan felépíteni?
-Te esetleg tudnál nyomtatni Mendel-parts alkatrészeket mert igényt tartanék rá?
-Mi az ami így az elején buktató és érdemes rá odafigyelni? Amik így rosz irányba terelhetik a dolgot (felesleges pénkidobással párosítva).

Üdv,
Re: Hogy kezdjek neki?
July 14, 2012 02:39AM
Quote
-Hogy érdemes ezt az egészet elkezdeni? ( A magyar fórumot már átfutottam )

Nézd át a reprap.org-ot. Az ajánlott modelleket, mit lehet kapni, hol, és mennyiért.
Legyél tisztában azzal hogy épül fel az egész rendszer.
Gondold át milyen eszközeid vannak, mit tudsz / éri meg magadnak megépíteni, beszerezni.
Gondold át mennyi pénzed van rá. Ha mindent rendelsz, akkor 250-300e ft körül lesz a vége. Plusz a járulékos alkatrészek plusz a PLA/ABS szál amivel nyomtatsz.

Quote
-Gyüjtsön be az ember minden elérhető alkatrészt hozzá és építse meg vagy érdemes szépen fokozatosan felépíteni?

Igazából mindegy, mert működni úgyis csak akkor fog, ha minden megvan már hozzá.
Az elektronikával kezdeném, az arduino Mega jó másra is, lehet vele játszani, illetve idő amíg megtanulod a firmware feltöltést, bekonfigurálod magadnak az eszközöket, stb. Az addig "csak" szoftver.

Quote
-Te esetleg tudnál nyomtatni Mendel-parts alkatrészeket mert igényt tartanék rá?

Még nem tartok ott, hogy tudnék nyomtatni alkatrészeket. Gyakorlatilag mostanában félévente fél napom van foglalkozni ezzel. Pár hónapja írt ide motormanner@gmail.com azt mondta vállal alkatrész nyomtatást.

Quote
-Mi az ami így az elején buktató és érdemes rá odafigyelni? Amik így rosz irányba terelhetik a dolgot (felesleges pénkidobással párosítva).

Amit tudsz szerezz be helyben, boltban, hogy ne legyen szállítási költség.
Amit tudsz építs meg. Ha van egy jól felszerelt műhelyed, ahol le tudod gyártani a fémalkatrészeket, az sokat segít.
Nem szabad USA-ból, vagy Kanadából rendelni, mert nagyon macerás a vámeljárás, és hiába veszed ÁFA nélkül, a vámeljárás során ráteszik.
Rendelj EU-ból, vagy közvetlenül kínából. Ha nem értesz még hozzá, akkor érdemes kiteket rendelni, azokban jó esetben minden benne van.
Találd ki, hogy mi a célod. Ha csak kell egy olcsó 3D printer, és nem akarsz szívni az összeszereléssel, programozással, bügyküléssel, egyebekkel, akkor jobban jársz egy Ultimaker-rel. Most én biztos azt venném meg, hogy legyen gyártókapacitásom.
Illetve tapasztalva a szívást a Mendel keret derékszögbe állítása környékén (csavarok, rudak, függőón, vízszintmérő, órák, napok) inkább kezdenék egy Mendelmax váz összerakásába.

Jelenleg ennyit tudok, kb karácsony óta nem RepRapoltam.

Edited 1 time(s). Last edit at 07/14/2012 02:52AM by T0nk.
Re: Hogy kezdjek neki?
July 14, 2012 04:09AM
Köszönöm szépen a sok segítséget smiling smiley Azt hiszem akkor nekilátok az információ szerzésnek .
Re: Hogy kezdjek neki?
August 15, 2012 12:07PM
Sziasztok!
Én is belekezdtem egy mendel építésébe. Valaki, akinek van már működő gépe vállalkozna ABS alkatrészek nyomtatására?
Re: Hogy kezdjek neki?
August 17, 2012 07:42AM
Sziasztok,

Én is egy Prusa variánst fogok megépíteni.
Hagyományos reprap alkatrészeket Németországból lehet rendelni, van sok gyártó. Én mégis ebay-ről vettem amerikából a műanyg részeket, mert kicsit továbbfejlesztették, és egyik ismerős elhozza, így vámolni nem kell.
Más alkatrészek a világ minden tájékáról jönnek, mert egy bizonyos értékhatár alatt a vám nem foglalkozik vele. Pár eladónál meg is lehet kérni, hogy a csomagra más értéket írjanak rá, mint ami benne van.

A fenti hozzászólásokat olvasva:
- a NEMA egy szabvány, a 17 a méretére vonatkozik, de a teljesítményben nagy szórások vannak...
- Klavio Kft bizots jó áron adja a léptető motorokat (kétszer ennyiért is láttam már boltban), de nekem 60 dollár volt az 5 darab szállítással...
- Van amit nem érdemes itthon megvenni, mert kétszeres nyereség van rajta!

Ha mindent jó helyről veszel akkor 150e alatt meg lehet úszni szerintem.

Üdv,
Balázs
Re: Hogy kezdjek neki?
February 12, 2013 04:20AM
Szervusztok!

Liszkai Ádám vagyok és nagyon megtetszett ez a kis RepRap eszköz, azonban én egy "őrült" Mechásként saját verziót tervezek, a vázlatok már megvannak, úgy van kitalálva, hogy a lehető legtöbb elemét le lehessen gyártani RepRap készülékkel. A vezérlésből is sajátot tervezek, én nem kedvelem az Atmel-es cuccokat (elnézést aki emiatt megsértődik) így Microchip PIC mikrovezérlők segítségével és Raspberry Pi fővezérlővel akarom megépíteni. Azonban volna egy-két kérdésem, valamint szükségem volna segítségre az első model legyártásához smiling smiley

A kérdéseim a következők:
- Mekkora átmérőjű szórófejet érdemes használni, illetve mennyire lehet miniatürizálni a pontosabb nyomtatás érdekében?
- Olvasgattam, hogy olyan 200°C körül dolgozik a masina, érdekelne, hogy mennyire optimális ez, illetve mik a tapasztalatok ezen a téren?
- Láttam néha órákig tart egy-egy darab legyártása, milyen paraméterek segítségével lehet ezen gyorsítani?

A Szükséges elemek legyártásához van olyan itt aki hajlandó segíteni benne? AutoCAD-ben megtervezem ami kell és nyilván megegyezéses alapon fizetek is a munkáért, Illetve van-e olyan aki Budapesten vagy Érd esetleg Tárnok környékén rendelkezik ilyen nagyszerű eszközzel? smiling smiley

Üdvözlettel: Liszkai Ádám
Bazsi
Re: Hogy kezdjek neki?
February 12, 2013 08:35AM
Hello Ádám!

Az én PRusa Mendelemen már egy fél éve dolgozok most már összeállt a dolog. Én tudok segíteni az elemek legyártásában viszont a szükséges programok mind *.stl fájl formátummal dolgoznak mik 3D-s tervező programokból nyerhetők ki. Én a Rhinoceros3D nevű programot preferálom mert igen pontos modell építhető benne.

A 200°C teljes mértékben működőképes koncepció az ideális hőmérséklet a PLA szálak nyomtatsához az ABS anyaghoz magasabb hőmérsékletre van szükség. Én 190 és 210 °C közötti hőmérsékleteket használok .

Nekem egy J-head fejem van amin a furat átmérő 0.4mm. Ennek a fejnek az ideális nyomtatási rétegmagassága 0.25mm viszont 0.1mm-es rétegmagassággal is tökéletesen működik nekem. Tapasztalatom nincs kisebb átmérőjű fejekkel egyelőre de ez csak idő kérdése viszont ezzel a 0.4mm-es fejjel tökéletes minőség állítható elő.

A modell elkészítésének időtartam tényleg órákat vesz igénybe van egy ideális nyomtatási sebesség aminél gyorsabban a technológia az én logikám szerint nem képes működni ugyanis minden rétegnek el kell hűlnie valamennyire így ha nagyon felgyorsítjuk a sebességet akkor romlik a minőség.

Pécsen munkálkodom és dolgozom. Itt a fórumon elérsz de a privát üzeneteket jobban preferálom ha szükséged van segítségre és kérdésed van ide is írhatsz: bazsali.gabor@gmail.com

Üdv: Bazsi
Arcprint
Re: Hogy kezdjek neki?
February 12, 2013 11:15AM
Kedves Bazsi!

Meghívtalak gtalk-ra smiling smiley Meglesem ezt az őshüllő programot, bár majd biztosan kiváltam egy nyílt forráskódú társával, az "őrült" Mechás mellet még linuxos is vagyok grinning smiley Megnéztem, AutoCAD-ből is ki tudom menteni stl fájlba, a követelménye csak az, hogy 3D-ben tervezzem meg. A fejet hol érdemes beszerezni? És igen én is azt találtam a neten, hogy nem szabad túl gyorsan nyomni, illetve túl lassan sem, túl alacsony hőmérsékleten sem ildomos, mert a kész termék rideg lesz és eltörik. Amit még lehetséges, hogy gyártok le esztergával vagy CNC-vel saját fejet, a hozzá való tekercset pedig azt terveztem, hogy forrasztópáka alkatrészből biztosítom.

Majd jelentkezem a fejleményekkel smiling smiley Szerinted nyithatok itt egy topicot a saját tervezésű modellemnek?

Üdv.: Ádám

Edited 1 time(s). Last edit at 02/12/2013 11:19AM by adamos42.
Bazsi
Re: Hogy kezdjek neki?
February 18, 2013 05:56AM
HELLO Ádám!

Nah ma visszajelöltelek a G-talkon. Teljesen jó bármi nemű stl fájl a feltétele az ugyebár hogy 3D-sen modellezd meg. Én a fejet e-bayről rendeltem MK J-head fejem van. Csináltunk faterommal mi is esztergával fejet de azt a pontosságot elég nehéz elérni amit a gyári fejeknél. Bár ez az eszközöktől függ cnc-vel szerintem elkészíthető. A fő probléma a szigetelő felső rész és a fűtő blokk kapcsolata. A fűtés teljes mértékben jó a már meglévő ellenállással megoldani ,nincs szükség innovációra. Szerintem ami működő képesen ki van találva azt érdemes használni is. Viszont amit ajállok hogy asztalfűtésben gondolkozhatsz arra szükség van tapasztalatomszerint. mi is most készítünk egyet nyáklemezből. Persze nyiss egy topikot mindenképpen de én javaslom a külföldi fórumot ott aktívabbak az emberek. Ez a fórum eléggé halott az angol fórumon napokon belül kapok választ minden kérdésemre.

Üdv: Bazsi
Re: Hogy kezdjek neki?
March 13, 2013 11:11AM
SZiasztok!

Ket eszrevetelem van:
A nyomtatasi sebesseget nem a hules sebessege hatarozza meg, hiszen lehet egy ventillatorral huteni a mar kinyomtatott muanyagot (PLA-nal ezt gyakorlatilag allandoan jaratni kell), vagy egyszerre tobb dolog nyomtatasaval tobb ido jut minden egyes szintre es igy le tud hulni.

Nagy sebessegnel ket problema lep fel (legalabbis most ennyi jut eszembe):
1. az extruder nem tud tul gyorsan muanyagot olvasztani, nagy sebessegnel vagy a lepteto motor fog lepeseket veszteni vagy megcsuszik a muanyagszalon a tovabbito csavar
2. Ha nagyon gyorsan mozog a szerkezet, akkor egyre inkabb hajlamosabb lesz berezegni, es a sarkok kornyeket kicsit "hullamos" lesz a kinyomtatott dolog.

A masik meg hogy van egy honfitarsunk, aki tok jo extruder fejeket gyart, en is ez hasznalom, itt a honlapja: [arcol.hu]

Udv,
denes
Eia
Re: Hogy kezdjek neki?
March 21, 2013 03:43PM
Sziasztok

Még eggyel nőt ez a nagy FORUM smiling bouncing smiley

Én is gondolkozom egy reprap építésen de lesősorban egy mintát szeretnék nyomtatni (persze nem ingyen) hogy mi a legjobb minőség amit ki lehet hozni belőle.

cím e i a @ C 2 . h u

üdv eia
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login