Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Hogy kezdjek neki?

Posted by T0nk 
Re: Hogy kezdjek neki?
April 13, 2014 06:33AM
Szervusztok,

A hogyan kezdjek neki témát érdemesnek gondolom bővíteni egy hogyan kezdjek neki a nyomtatásnak alkérdéssel is smiling smiley
Sikeresen összeraktam egy Mendelmax 1.5 eszközt, prusanozzle fejjel, és ABS-el kísérletezek. Persze a műanyagipari tudásom az véges, mechanikával és sw környékkel nincs nagy baj. Ami kérdéses: octoprint megoldást használt már valaki? Úgy mire kell figyelni?
Egyébként most sima Ubuntu PC ami vezérel, bár van hozzá lcd modul sd slottal, de azt még nem volt bárotságom üzembe helyezni.

Mivel szeleteltek a jó eredményért? (nálam pronterface és slicr3 játszik most, csak a csilliárd paraméter zavar még kissé)

Jó tanácsikat és tapasztalatokat szívesen venném a kezdők támogatására.

Üdv
hkicsi
Re: Hogy kezdjek neki?
July 30, 2014 02:05AM
Hello !

A Pronterface és a Slicer egy nagyon jól alkalmazható szoftver és jó választás! Ez mellé én javasolnám hogy töltsd le a CURA nevezetű szoftvert. Én kezdőknek ezt javasolnám ugyanis sokkal kevesebb a beállítás és térben is könnyebben el tudod helyezni a tárgyat. Nagyon jó lehetőségek vannak benne és folyamatosan fejlesztik a programot. Az ABS-el való nyomtatás igen igen nehézkes mert nagyon érzékeny a műanyag a hőmérséklet különbségekre és a páratartalomra. Én azt javasolnám eleinte PLA-val kísérletezz még kiismered a nyomtatód optimális paramétereit és kicsit belekóstolsz a 3D nyomtatásba illetve a beállítások kitapasztalásába.

Üdv,
Bazsali Gábor
Pickform
Re: Hogy kezdjek neki?
November 18, 2016 02:32PM
Sziasztok!

Én spec nem csak egy RepRap-ot szeretnék építeni, hanem egy komplett cnc vezérelte koordináta asztalt.
De vannak olyan kérdések, melyekre még napokonátali guuglizással sem lettem okosabb.

Nos az első kérdésem, mivel láttam már cnc gépet. Plazmavágóson dolgoztam is. Kettő elképzelésem van. Mozgatás fogasléc + fogaskerék. Itt a gond és a fő kérdés, hogy lehet kottyanás mentesíteni?

A másik elképzelés kottyanás mentes golyós orsó és anya, itt meg a fő kérdés: Mekkora Nm-es léptetőmotor kell hozzá? Illetve mennyivel nagyobb mint a fogasléceshez?
Alap elgondolás, hogy nem jó az egyforma az a következő.
A fogaslécnél csak a fogaskereket elhanyagolható súly + a fej súlyát kell főként mozgatni legalább a z és az x irányban. Y irányban meg az egész hidat.
Golyós orsónál legalább egy 3 m-es orsót kell forgatni, pl legyen ez a hídon lévő x tengely, a hidat illik 2 oldalról vonszolni az 2x 2 m golyós orsó. És a Z irányban is mondjuk minimum 50 cm orsó kell. Ezek mind tömegek, és csapágyazásuknál fogva súrlódó ellenállások. Jóval több mint egy fogasléces megoldásnál.

Valamint mire elég mondjuk egy 1.2 Nm-es léptetőmotor ereje, vagy mire elég egy 6 Nm-es é? Ebben a témában nem vagyok otthon. Biztos hogy a nagyobb a jobb, de nem tudom elképzelni a méreteket. Teszem fel az 1.2-es nyomatéka ha ráteszek egy 40 cm-.es rudat merőlegesen a tengelyére és szkanderezni próbálok vele, akkor még le tudom nyomni, a 6Nm-es meg ellentart, vagy esetleg le is nyom?

Azért kérdezem, mert se túl nagyot, se túl kicsit nem szeretnék venni. Vagy mihez viszonyítsam ezek erejét?

Maga a gép 3D nyomtatna is, fejet is tudok hozzá beszerezni, nyomtató szálat is. De úgy akarom megcsinálni, hogy le tudjam aplikálni róla a nyomtató fejet, és a helyére fel tudjam tenni a lézerest gravírozni, meg (mivel elég erős hozzá) szabásmintát vágni a páromnak a nm-es anyagokból. Mert Ő meg ruhákat készít és ad el.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login