Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Anyagok

Posted by Laxi 
Anyagok
May 22, 2008 07:26AM
Itt gyujtjuk ossze a kulonbozo anyagok fellelhetosegeit, forgalmazoit
Re: Anyagok
May 22, 2008 07:29AM
Polikaprolakton:

v
Re: Anyagok
May 22, 2008 08:16AM
Yes, ez jo hir!

Amit tudnia kell:
1. bioanyag legyen (szoba johet: Polikaprolaktan - a CAPA egy markanevu polikaprolaktan, amit a Solvay Polymers forgalmazott), politejsav, esetleg ABS)
2. minel alacsonyabb olvadaspontu: Polikaprolaktan (75 fok), Politejsav (160 fok). ez fontos, hogy az extruder hoterhelese minel kisebb legyen.
3. minel kisebb legyen a zsugorodasa. En polikaprolaktant hasznalok, a vetemedes nem gond, zsugorodasa nagyon alacsony, ebbol a szempontbol is ez jo lehetne, de ABS is keveset zsugorodik.

Innentol az anyagokra hivatkozhatunk igy is az egyszeruseg kedveert (angol forumokon is igy hasznaljak):
- polikaprolaktan - PCL
- Politejsav - PLA (polypactic acid)

Az elso pont szerintem nekunk nem olyan fontos, esetleg tobb anyagot is kiprobalhatunk, mert szerszam es extruder van. A masik ketto szerintem joval fontosabb kovetelmeny.
Re: Anyagok
May 22, 2008 08:41AM
OK.
Akkor elkuldom neki a levelet, ha megjon a valasz kozzeteszem.
Re: Anyagok
June 01, 2008 04:57AM
Szerintem nezzetek meg nophead irasait, en ugy veszem ki, hogy ABS-sel sikerult neki eddig a legjobb eredmenyt produkalnia.

Szoval engem az elejen az ABS erdekelne.

Ha meg haladnak a tobbiek vele, akkor a HDPE es a HDPE ujrahasznositasa is erdekelne. (egyelore tul nagy az olvadaspontja, es a mostani ontofej az alkalmatlan ra). Szoval en nophead irasait veszem iranyadonak (hydraraptor.blogspot.com). O van legelobbre az anyagok kikiserletezesevel.

Szerintem ABS-re gyurjunk foleg az elejen ...
Re: Anyagok
June 01, 2008 04:21PM
Khiraly,

egyet
Re: Anyagok
June 01, 2008 04:39PM
Egy
Re: Anyagok
June 02, 2008 03:11AM
Mar ket levelet is valtottunk.
De az anyagokkal kapcsolatban meg semmi konkretum, csak bizatat
Re: Anyagok
August 25, 2012 06:45AM
Sziasztok,

Úgy tűnik van már Magyarországon is PLA gyártó.
Nincs kedve valakinek utánanézni?

[videa.hu]

Üdv
Re: Anyagok
January 03, 2014 01:02PM
Üdvözletem!

Azóta semmi előrehaladás ebben a témában?

Van már Magyarországon is megvehető anyag ( Szegeden ) pl.: egy Huxley RepRap nyomtatóhoz?

A következő anyagokat használja:
http://www.reprappro.com/products/huxley/
Printing materials: ABS, PLA, 1.75mm diameter thermoplastic.

Tisztelettel, Pál
Re: Anyagok
January 10, 2014 04:42PM
Üdv. Pál!
Pontosan mire lenne szükséged? A nyomtatott alkatrészekre a huxley- hoz?
Re: Anyagok
January 11, 2014 03:11AM
Üdvözöllek, Nderce!

Arra vagyok kíváncsi, hogy ha már lesz egy RepRap Huxley 3D nyomtatóm, akkor honnan szerezhetem majd be azt a műanyagot, amivel majd nyomtatok?


Tisztelettel, Pál
[cspl.me]
Re: Anyagok
January 11, 2014 12:02PM
Például itt: Igo3d.com vagy [reprapworld.com]
Még itt a [herz-hungaria.hu] -nál láttam szürke pla-t, de most nem találom a honlapon.
Re: Anyagok
January 12, 2014 06:58AM
Nderce,

Köszönöm szépen!

Van egy másik kérdésem is.
Véletlenül, az Internetet böngészve olvastam, hogy 3D nyomtatáskor, ha túl nagy ( nem tudom, mekkora? ) a munkadarab, a hűlés eredményeképpen vetemedik ( feszültségek keletkeznek az anyagban ), mivel a lap, amelyre nyomtatódik a munkadarab hideg, a munkadarab teteje meg sokkal melegebb.

Ezért most olyasmivel kísérleteznek a fejlesztőcsapat tagjai, hogy a munkapadot melegítsék.

Erről hallottál már valamit? Mik a tapasztalataid ezzel kapcsolatban?

Tisztelettel, Pál


Tisztelettel, Pál
[cspl.me]
Re: Anyagok
February 07, 2014 04:55AM
Szia Pal!

Ez mar regi tortenet, igen, futott lapra sokkal jobb nyomtatni (anyagtol fuggoen, PLA-t lehet nelkule is, ABS-hez kell).

[reprap.org]

Ezt a blogot is erdemes olvasgatni:

[hydraraptor.blogspot.com]

Udv,
alagi
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login